Rezydencje artystyczne

Finałowa prezentacja rezydencji Florencii Levy

Florencia Levy, artystka-rezydentka Muzeum POLIN, przeprowadziła szereg wywiadów wśród członków społeczności żydowskiej w Buenos Aires
fot. Florence Levy

Florencia Levy opowie o projekcie realizowanym w Muzeum POLIN. Artystka w okresie od 8 do 28 czerwca podejmie się filmowej rekonstrukcji wspomnień polskich Żydów, którzy opuścili kraj w czasie II wojny światowej.

Przeprowadziła w tym celu wiele wywiadów z członkami społeczności w rodzinnym Buenos Aires. Wyłaniające się  z tych rozmów wspomnienia i obrazy Levy próbuje umiejscowić na mapie współczesnej Warszawy. Artystka zaprosiła również do dialogu z nimi oraz współtworzenia projektu członków środowisk żydowskich stolicy.

Spotkanie z Florencią Levy poprowadzi dr Izabella Main, historyczka i antropolożka związana z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej i Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej o projekcie znależć można pod poniższym linkiem

25 czerwca, godz. 18.00, wstęp wolny, spotkanie prowadzone będzie w języku  angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Program „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” jest realizowany  w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”