Wystawy

Finisaż rezydencji artystycznej

Architekci z grupy projektowej Centrala wraz z turecką artystką Aslı Çavuşoğlu opowiedzą o projekcie realizowanym w przestrzeni publicznej Warszawy, polegającym na odkrywaniu przeszłości miasta.

Efemeryczna interwencja, prowadzona przy ul. Karmelickiej 2B, to prosty artystyczny gest, poprzez który twórcy chcą zaprosić lokalne społeczności – mieszkańców Warszawy i Muranowa – do wspólnego odkrywania, co kryje porośnięte dziś trawą historyczne miejsce. Działanie artystów będzie również inspiracją do debaty na temat sił niszczących i kształtujących nasze miasto.

Rezydenci Polin odniosą się do prac powojennych architektów i urbanistów zaangażowanych w plan odbudowy Warszawy, którzy opracowywali projekty wykorzystania ruin i gruzów, próbując zachować poczucie ciągłości z traumatyczną przeszłością miasta.

25 września, godz. 18.00, wstęp wolny. Miejsce: Muzeum POLIN.

Spotkanie poprowadzi prof. Jerzy Elżanowski z Carleton University School of Canadian Studies, który zajmuje się miastami postkatastroficznymi, antropologią ruin i refleksją nad miejscami pamięci. Spotkanie w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski.

Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z projektem zapraszamy przed spotkaniem w siedzibie Muzeum Polin na ul. Karmelicką 2B o godz. 17.00, skąd wspólnie z artystami udamy się do muzeum.

Więcej o projekcie: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2015/09/16/troje-artystow-dokona-archeologicznego-ciecia-w-tkance-muranowa

Patronem honorowym projektu jest Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Program „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” jest realizowany  w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.  Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”