Spotkanie

Finisaż trzeciej rezydencji: Noa Shadur i Konrad Smoleński

Grafika podzielona na dwie części - z lewej grupa osób podczas ćwiczeń, po prawej tańcząca para.
fot. Noa Shadur/ Tami Weis

Zapraszamy na finałową prezentację projektu, jaki artyści Noa Shadur i Konrad Smoleński realizowali przez ostatnie trzy tygodnie swojego pobytu w Warszawie w ramach programu rezydencji „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu”.

Duet podjął się w tym czasie pracy nad obrazem filmowym z pogranicza wielu tradycji, w tym m.in. sztuki wideo, filmu fabularnego i sztuk performatywnych. Zaproszeni do współpracy choreografowie i tancerze: Aneta Jankowska, Przemek Kamiński, Agnieszka Kryst, Magda Ptasznik, Łukasz Przytarski i Katarzyna Sitarz wzięli udział w zdjęciach do filmu wykonywanych m.in. w niecodziennych i niedostępnych zwykle przestrzeniach.

Tego rodzaju scenografie łączą się z tematyką projektu Shadur i Smoleńskiego, która oscyluje wokół problematyki pamięci przeszłości zapisanej w ciałach i miejscach. 

Spotkanie z artystami prowadzić będzie Katarzyna Słoboda, kuratorka Muzeum Sztuki w Łodzi, która poruszy m.in. kwestię, na ile ruchowa interpretacja materiału archiwalnego zawiera w sobie strategię powtórzenia.

Porozmawiamy z rezydentami o tym, w jaki sposób w próbie performatywnej rekonstrukcji obrazu uruchamiana jest pamięć zapisana w zakodowanych sposobach posługiwania się ciałem. 

>> Więcej o rezydencji.

3 sierpnia, godz. 18.00, wstęp wolny. Spotkanie w jęz. angielskim tłumaczone na jęz. polski.

Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partner projektu