Wystawy

30.09.2013 18:00

Finisaż wystawy „Listy do tych, co daleko”

30 września zapraszamy na finisaż wystawy „Listy do tych, co daleko”, pierwszej wystawy czasowej w nowym budynku muzeum.

Przez ponad cztery miesiące, dzięki video instalacji węgierskiego artysty Pétera Forgácsa mieliśmy okazję odbyć podróż w czasie i stanąć twarzą w twarz z żydowskimi mieszkańcami miast i miasteczek międzywojennej Polski. Tej niezwykłej podróży towarzyszyła specjalnie skomponowana muzyka zespołu The Klezmatics.

O godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie z Tamarą Sztymą, kuratorką wystawy „Listy do tych, co daleko”, która opowie o historiach i materiałach źródłowych prezentowanych na wystawie oraz o jej artystycznych założeniach.

O godz. 18.00 podczas finisażu po raz ostatni będziemy mogli zanurzyć się w atmosferę wystawy, tym razem w towarzystwie Marcin & Bartłomiej Brat Oleś Duo na kontrabas i perkusję. Bracia Oleś zagrają muzykę inspirowaną filmowymi obrazami Petera Forgácsa.

WIĘCEJ O WYSTAWIE

Kolejna wystawa czasowa będzie dedykowana naszym Darczyńcom. Od 18 października w muzeum będzie można zobaczyć „Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich”

12.09.2013