Warsztaty
19.12.2019

Gaga/people z Adi Weinberg-Prejną

Gaga jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. Tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię.

19 grudnia (czwartek), 18.30-20.30, BRAK MIEJSC

Zajęcia będą się odbywać w Klubokawiarni Muzeum POLIN. Prosimy o przybycie co najmniej 15 minut wcześniej.

Gaga to język ruchowy opracowany  przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Metoda Gaga narodziła się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija. Gaga poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala doświadczyć wolności i przyjemności w nieskomplikowany sposób, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i akompaniamencie muzyki.

Zajęcia Gaga people są otwarte dla osób od 16 roku życia, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Prowadząca, Adi Weinberg-Prejna, jest certyfikowaną nauczycielką metody Gaga.

Spotkanie z Adi Weinberg-Prejną na zakończenie projektu „Gaga/People” w Muzeum POLIN

14 grudnia (sobota), godz. 11.00-14.00 bezpłatne wejściówki do pobrania online oraz w kasach Muzeum od 9.12.2019

Po dwóch latach owocnej współpracy z Adi Weinberg-Prejną kończymy projekt „Gaga/People” w Muzeum POLIN. Z tej okazji zapraszamy spotkanie z poczęstunkiem, podczas którego będzie okazja do rozmów, podsumowań i wspomnień. Zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w warsztatach w latach 2017-2019. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa, wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do pobrania online oraz w kasach Muzeum od 9.12.2019. Liczba miejsc ograniczona.


Praktyczne informacje:

  • Kasa muzeum w czwartki czynna jest do 18.00. Nie ma możliwości zakupu biletu bezpośrednio przed warsztatami.
  • Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. 
  • Mogą w nich brać udział osoby powyżej 16 roku życia.
  • Zajęcia trwają 60 minut. Nie ma przerwy.
  • Obowiązuje wygodny ubiór sportowy. 
  • Uczestnicy tańczą boso lub w skarpetkach.
  • Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę, dlatego prosimy o przybycie co najmniej na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Prosimy o nierejestrowanie zajęć sprzętem audio/video oraz fotograficznym.


ADI WEINBERG-PREJNA – jest absolwentką Haifa Program for Professional Dancers, odbyła też staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie. Współpracowała z Fresco Dance Company, Operą Izraela oraz  wieloma choreografami, takimi jak Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, Michael Miller.

Jej solowa choreografia „Living Leaving” powstała podczas programu rezydencjalnego projektu Maat i miała swoją premierę na Festiwalu Maat w Lublinie. Adi nadal rozwija się jako choreografka i występuje przy różnych okazjach i festiwalach, jak np. Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival at Suzanne Dellal, MSTT Festival, KRoki Festival i wiele innych.

 

 

Więcej informacji na temat Gaga >>