Warsztaty

grudzień 2018

Gaga/people z Adi Weinberg-Prejną

fot. Gadi Dagon

Gaga jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. Tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię.


grudzień 2018 (czwartki), godz. 18:30, bilety: 30 zł

  • 6, 13, 20 grudnia, BRAK MIEJSC

Gaga to język ruchowy opracowany  przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Metoda Gaga narodziła się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija. Gaga poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala doświadczyć wolności i przyjemności w nieskomplikowany sposób, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i akompaniamencie muzyki.

Zajęcia Gaga people są otwarte dla osób od 16 roku życia, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. Prowadząca, Adi  Weinberg-Prejna, jest certyfikowaną nauczycielką metody Gaga.

Praktyczne informacje:

  • Kasa muzeum w czwartki czynna jest do 18.00. Nie ma możliwości zakupu biletu bezpośrednio przed warsztatami.
  • Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. 
  • Mogą w nich brać udział osoby powyżej 16 roku życia.
  • Zajęcia trwają 60 minut. Nie ma przerwy.
  • Obowiązuje wygodny ubiór sportowy. 
  • Uczestnicy tańczą boso lub w skarpetkach.
  • Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę, dlatego prosimy o przybycie co najmniej na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Prosimy o nierejestrowanie zajęć sprzętem audio/video oraz fotograficznym.


ADI WEINBERG-PREJNA – jest absolwentką Haifa Program for Professional Dancers, odbyła też staż w Vertigo Dance Company. Jako tancerka współczesna występowała na wielu festiwalach na całym świecie. Współpracowała z Fresco Dance Company, Operą Izraela oraz  wieloma choreografami, takimi jak Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Goldstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, Michael Miller.

Jej solowa choreografia „Living Leaving” powstała podczas programu rezydencjalnego projektu Maat i miała swoją premierę na Festiwalu Maat w Lublinie. Adi nadal rozwija się jako choreografka i występuje przy różnych okazjach i festiwalach, jak np. Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival at Suzanne Dellal, MSTT Festival, KRoki Festival i wiele innych.

 

Więcej informacji na temat Gaga >>

16.05.2018