Wydarzenie

10.10.2015 12:00

Gramy na Gęsiej! – zapraszamy na grę miejską

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Minął dopiero miesiąc, odkąd zaprezentowaliśmy dźwięki przedwojennej ulicy Gęsiej podczas koncertu Trifonidis POLIN Project, a już mamy przyjemność zaprosić Was na kolejne wydarzenie.

Tym razem w ramach święta Made in POLIN zapraszamy na grę miejską, która przedstawi jej historię i życie jej dawnych mieszkańców. Jeśli chcecie odwiedzić przedwojenny zakład krawiecki, dowiedzieć się czym zajmowała się organizacja Hechaluc-Pionier albo miło spędzić czas, biorąc udział w podwórkowych zabawach, dołączcie!

Do udziału zapraszamy starszych i młodszych, zarówno w pojedynkę, jak i całymi zespołami (maksymalnie 5 osób).

Gra odbędzie się w sobotę, 10 października o godz. 12:00. Bezpłatne bilety do odbioru w internetowym systemie sprzedaży i kasach muzeum.

Aby zgłosić zespół, należy pobrać tyle bezpłatnych wejściówek, ilu uczestników będzie liczył.

Dla grających przewidzieliśmy upominki.

Zobaczmy się ponownie na Gęsiej!

O projekcie:
 

Dźwięki przedwojennej ulicy Gęsiej to pierwszy z cyklu projektów przywracających pamięć o dźwiękach przedwojennej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Kontynuacja projektu planowana jest w przyszłym roku. Projekt realizowany jest we współpracy z Europejskim Instytutem Studiów Żydowskich w Szwecji PAIDEIA przy wsparciu Bemowskiego Centrum Kultury i Zydowskiego Instytutu Historycznego.

Wydarzenie organizowane w ramach świętaSzczegółowy program znajduje się tutaj.

06.10.2015