Historie znalezione, historie wynalezione
Jak działa pamięć? O czym chętnie pamiętamy, o czym chcemy zapominać, a co zapomina się samo? Jak zapamiętujemy wydarzenia publiczne, a jak prywatne? Jak wygląda zapamiętany obraz – w jakim stopniu kreuje go nasza wyobraźnia?
Na te pytania można szukać odpowiedzi na wiele sposobów - my proponujemy sięgnięcie do filmów video i fotografii i na ich podstawie stworzenie nowych, autorskich form na temat pamięci i zapamiętywania. Wykorzystamy do tego istniejące materiały video i zdjeć (tzw. technika found footage). Zachęcamy do przyniesienia własnych filmów.
Warsztaty poprowadzi Kachna Baraniewicz, absolwentka fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz filmu w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Twórczyni teledysków i krótkich form filmowych. Realizowała zlecenia oraz projekty fotograficzne i filmowe m.in dla Instytutu Adama Mickiewicza, VML, Endemol, ArsThanea, współpracowała z FUTUpaper. Koordynator instalacji na festiwalu Unsound.
Warsztat jest dwudniowy: 20-21 września w godz.11:00-17:00
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc, tel.+48 22 47 10 301 lub [email protected]
Zapraszamy na kolejne wydarzenia:
27 września godz. 17.00 seminarium dyskusyjne „Ślady niepamięci”
28 września godz. 13.00 warsztat „Kalendarz żydowski: Rosz ha-Szana”
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”
Patroni medialni