Edukacja
22-24.02.2019

Jak uczyć patriotyzmu w szkole? - kurs dla nauczycieli z warsztatami animacji poklatkowej

Kurs dla nauczycieli - Jak uczyć patriotyzmu w szkole
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W trakcie wykładów i dyskusji zastanowimy się nad tym, jaki jest język współczesnego patriotyzmu, które symbole dominują w dyskursie publicznym, jakich postaci i historii brakuje w podręcznikach. Nasze refleksje przełożymy na prace twórczą podczas warsztatów animacji poklatkowej.

  • 22-24 lutego (piątek - sobota)

Do udziału w trzydniowym kursie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli przedmiotów humanistycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Na zgłoszenia czekamy do 15 stycznia. Wyniki rekrutacji ogłosimy 18 stycznia.

Wstępny program kursu - pobierz PDF >>

Nowością w programie kursu są dwudniowe warsztaty animacji poklatkowej, na których od podstaw zapoznamy się z tą techniką i stworzymy 3 lub 4 filmy z jej użyciem. Pod okiem Magdaleny Bryll – absolwentki animacji na Łódzkiej Filmówce, współtwórczyni takich filmów jak Piotruś i Wilk (Oscar 2008), Miasto Płynie, Treser Żuków, Latająca Maszyna, Ziegenort – uczestnicy, pracując w grupach, stworzą własne interpretacje omawianych zagadnień.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Dla osób spoza Warszawy przewidziane jest pokrycie kosztów dojazdów oraz noclegu. Organizator zapewnia też częściowe wyżywienie podczas szkolenia.

Zobacz animacje poklatkowe, które powstały na poprzednim szkoleniu >>