Warsztaty

Jestem stąd

fot. Wojciech Wilczyk

Zapraszamy na warsztaty na temat mniejszości żyjących w naszym społeczeństwie. Będziemy pracować na podstawie materiałów z kampanii społecznej „Jestem stąd. Polska wielu narodów”, która ukazywała różnorodność etniczną współczesnej Polski.

Podczas zajęć porozmawiamy o tym, jak bohaterowie kampanii postrzegają Polskę oraz miejsce mniejszości w homogenicznym społeczeństwie. Na kampanię i jej bohaterów spojrzymy przez pryzmat prywatnych historii, dzięki którym dowiemy się, z jak różnymi problemami i wyzwaniami spotykają się przedstawiciele mniejszości żyjący w naszym społeczeństwie.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Trojański, przedstawiciel Stowarzyszenia Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie, współtwórca serii warsztatów dla młodzieży. Uczestnik i współorganizator wielu przedsięwzięć poruszających tematykę: antydyskryminacyjną, wielokulturowości, identyfikacji narodowo-etnicznej oraz różnorodności.

17 grudnia, godz. 18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp