Relacja audio: Język nienawiści – dyskusja z cyklu "Obcy w domu. Wokół Marca '68"
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Z jakimi problemami muszą mierzyć się dziennikarze opisujący narodowe, religijne, polityczne czy związane z historią konflikty?
Wysłuchaj relacji audio z dyskusji (19.03.2018):
Dyskusja w Muzeum POLIN poświęcona była kondycji współczesnych mediów, języku wykluczenia i nienawiści w przestrzeni publicznej w tym wypowiedziom antysemickim. Omówiono temat antysemickiej nagonki ’68 roku – w której ówczesne media grały niepoślednią rolę – ale także przyjrzymy się wyzwaniom współczesności.
Korzystając z obecności znamienitego gościa – profesora Williama Grueskina, byłego zastępcy redaktora naczelnego The Wall Street Journal, a obecnie wykładowcy słynnego wydziału dziennikarstwa w Columbia University – rozmawialiśmy o globalnym wymiarze problemu, przyglądając się m.in. jak epidemia fake newsów wpłynęła na debatę publiczną w trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej w USA.
Uczestnicy:
- Andrzej Skworz, redaktor naczelny Press – moderator
- Prof. Dariusz Stola – dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
- prof. William Grueskin – Columbia University
- Ewa Milewicz – emerytowana dziennikarka Gazety Wyborczej
- Sławomir Sierakowski – Krytyka Polityczna
- Andrzej Stankiewicz – Onet
Dyskusja zrealizowana dzięki wsparciu nowojorskiej organizacji Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics (FASPE).
Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com >>
Organizator | Mecenas | Współorganizator: | |||
Wsparcie
David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer
Patron instytucjonalny
Patroni medialni