Warsztaty

13.12.2015 11:00

Kalendarz żydowski: Chanuka

fot. Flickr/timsackton CC BY SA 2.0

Zapraszamy na warsztaty dotyczące radosnego, rodzinnego święta, jakim jest Chanuka. Chanuka to święto historyczne, które nie pochodzi wprost od Tory, dlatego wszystkie świąteczne dni są zwykłymi dniami roboczymi.

Chanuka w kalendarzu żydowskim rozpoczyna się 25. dnia miesiąca kislew, a kończy 2. dnia tewet. W kalendarzu gregoriańskim jest to święto ruchome, w roku 2015 rozpoczyna się wieczorem 6 grudnia, a kończy o zmroku w poniedziałek 14 grudnia.

Na warsztatach dowiemy się miedzy innymi, dlaczego Chanuka bywa nazywana świętem świateł, czym jest chanukija i na czym polega gra w drejdel.

Warsztaty poprowadzi Jagna Kofta, edukatorka i przewodniczka prowadząca zajęcia i wycieczki dla uczniów i dorosłych na temat kultury i historii Żydów. Od kilku lat związana z działaniami edukacyjnymi w Muzeum Historii Żydów Polskich, jest współautorką aplikacji Warszawa jest moja spacery śladami Janusza Korczaka i płyty edukacyjnej o warszawskich Żydach Warszawa, Warsze.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia zaczynające się o 11.00 będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

13 grudnia 2015, wstęp wolny,rezerwacja on-line 

 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

17.11.2015