Warsztaty

26.01.2014 12:00

Kamienice Ja'akova

Serdecznie zapraszamy na wernisaż projektu „Kamienice Ja'akova”. Przez trzy miesiące dzieci z warszawskich przedszkoli i JCC budowały żydowskie kamienice, ucząc się przy tym historii i kultury żydowskiej.

Wytwarzały cegły, dachówki, tynkowały elewacje, malowały i układały podłogi, wykonywały stare meble, piece, lustra, mezuzy, chały... Bawiąc się, dowiadywały się czym jest Szabat, Synagoga, jakie zwyczaje panowały i panują w żydowskich domach, i czym różnią się one od ich własnych domów.

Efektem ich pracy jest pięć żydowskich kamienic, zrekonstruowanych według przedwojennych zdjęć, bogatych w meble, ozdoby. Odtworzyliśmy m.in. sierociniec Korczaka, ucząc się przy tym kim był Janusz Korczak, co to jest sierociniec i kto tam mieszkał. Dzieci poznawały Króla Maciusia i jego manifest praw dziecka. Ogromna praca za nimi, a efekty warto zobaczyć.

Podczas wernisażu nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Żydowskie Kamienice dawniej i dziś”. W galerii będzie można podziwiać prace dzieci i ich rodziców.

Aby jednak święto naszych małych artystów było świętem, zapraszamy Państwa na interaktywny koncert organizowany przez Akademię Profil. Koncert odbędzie się w godzinach 13.00-14.00.
www.akademiaprofil.pl

Dodatkowo gry i zabawy, poczęstunek i wata cukrowa!

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

Projekt realizowany jest przez Fundację Świat na Wyciągnięcie Ręki, Przedszkole Lauder-Morasha, Muzeum Historii Żydów Polskich, JCC oraz Lauder e-learning School.

Logotypy organizatorów

 

 

 

Realizacja warsztatów dzięki wsparciu

13.01.2014