Wydarzenie

27.06.2019

Klub Komediowy na Łące Leśmiana

Klub Komediowy na Łące Leśmiana w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: letnie popołudnie, duża grupa kobiet i mężczyzn siedzi na leżakach, oglądają występ. Są roześmiani. Każdy głaszcze swojego sąsiada. W tle mężczyzna przed mikrofonem na stojaku, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wraz z Klubem Komediowym zapraszamy na spektakle inspirowane życiem i twórczością Bolesława Leśmiana. To, co zobaczymy podczas występów, będzie tworzone na żywo przed publicznością – każdy spektakl będzie więc wyjątkowy i niepowtarzalny.

27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia (czwartki), godz. 19.00, wstęp wolny

W tym roku na Łące Leśmiana Klub Komediowy zaprezentuje dwa spektakle improwizowane oraz jeden spektakl muzyczny, inspirowane życiem i twórczością Bolesława Leśmiana.

Aktorzy zaproszą publiczność do niezobowiązującej i niesztampowej interpretacji poezji, a także wydarzeń z życia jednego z najbardziej znanych przedstawicieli sceny literackiej dwudziestolecia międzywojennego.

Klub Komediowy już od pięciu lat bawi publiczność różnego rodzaju formami komediowymi na żywo, czerpiąc z tradycji, jednocześnie eksperymentując i wypracowując nowe wzorce komedii.

Warszawski Klub Komediowy jest pierwszym i jedynym klubem komediowym w Polsce. Klub organizuje przedstawienia, które są różnymi formami komedii na żywo. Prezentuje spektakle teatralne (w tym improwizowane), stand-uperów, kabarety literackie, koncerty i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. W Klubie Komediowym gościli m.in. Janusz Gajos, Jacek Fedorowicz, Szczepan Twardoch, Marcin Masecki, Mariusz Szczygieł czy Jakub Żulczyk.

 

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia zostają przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

03.06.2019