Seminarium

05.02.2016 17:00

Kobiecość i męskość. Perspektywa międzykulturowa

fot. flickr/Daniel Hartwig, CC BY-NC-SA 2.0

Zapraszamy na seminarium, podczas którego przyjrzymy się kulturowym wizerunkom i rolom kobiet i mężczyzn w tradycji żydowskiej, chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Ważnym punktem odniesienia będzie małżeństwo oraz rodzina, podejście do związków między osobami tej samej płci oraz do roli osób bezżennych.

Poznamy mechanizmy kształtowania relacji między płciami, przyjrzymy się pozycji i aktywności kobiet oraz mężczyzn w sferze prywatnej i publicznej oraz poruszymy problem interseksualności i transseksualności w religiach monoteistycznych.

Seminarium poprowadzi Marcela Kościańczuk, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, autorka książek: „Tożsamość wspólnot mniejszościowych. Kulturoznawcza analiza tożsamości członków wspólnot Żydów mesjańskich” oraz „Oczyma Palestynek. Taktyki reinterpretacji uniwersum wartości w kontekście kategorii bezpieczeństwa i zagrożenia” oraz artykułów dotyczących problematyki mniejszości kulturowych i religijnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc. NIESTETY, BRAK JUŻ WOLNYCH MIEJSC NA TO WYDARZENIE 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

25.01.2016