Warsztaty

Kobiecość i męskość w kontekście rodziny – warsztaty animacji poklatkowej

fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum POLIN

Zapraszamy na warsztaty, podczas których wraz z przedstawicielami mniejszości stworzymy filmy metodą poklatkową o rolach mężczyzn i kobiet w rodzinie.

Punktem wyjścia będą osobiste historie i ich umocowanie w różnych kontekstach kulturowych. Warsztat będzie próbą zmierzenia się z tematem ról płciowych, które pełnimy w swoich rodzinach, zmianami, jakie zaszły w ich postrzeganiu oraz z towarzyszącymi im stereotypami.

Podczas zajęć zostaną stworzone 3 lub 4 filmy. Uczestnicy będą pracować nad nimi w grupach.

Wstęp teoretyczny poprowadzi dr Magdalena Rosochacka-Gmitrzak, socjolog, od 2006 roku adiunkt w Katedrze Studiów Rodziny i Patologii Społecznej, a od 2010 r., kierownik Podyplomowych Studiów Edukacji Niezależnej na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Główne działania naukowe, w tym dydaktyczne, obejmują dyscypliny socjologii rodziny, socjologii starości i starzenia się oraz pracy socjalnej.

Część warsztatową poprowadzi Magdalena Bryll, absolwentka animacji na Łódzkiej Filmówce. Przygodę z filmem animowanym rozpoczęła w wieku 15 lat, kiedy to po raz pierwszy wzięła udział w warsztatach  animacji poklatkowej. Po studiach pracowała przy filmach takich jak Piotruś i Wilk (Oscar 2008), Miasto Płynie, Treser Żuków, Latająca Maszyna, Ziegenort.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres amajewska@polin.pl do 8 lutego do godziny 12.00.

Do udziału w warsztatach szczególnie zapraszamy przedstawicieli mniejszości oraz osoby, które wcześniej nie brały udziału w podobnych warsztatach organizowanych przez Muzeum POLIN.

13–14 lutego, godz. 12.00-18.00.

>> Zapraszamy do obejrzenia filmów, które zostały stworzone na poprzednich warsztatach.