Koncert
15.11.2017

Koncert Młodej Polskiej Filharmonii

Zapraszamy na koncert Młodej Polskiej Filharmonii, orkiestry złożonej z najzdolniejszych młodych muzyków: uczniów szkół muzycznych i studentów uczelni muzycznych. Orkiestra spotka się na scenie z Romanem Spitzerem, Celiną Kotz, Zuzanną Sosnowską oraz Aleksandrem Dębiczem.

 • 15 listopada (środa), godz. 19.00

W programie wieczoru znalazły się utwory wspaniałych kompozytorów - Beethovena, Telemanna i Kurpińskiego.

Wykonawcy:

 • Młoda Polska Filharmonia,
 • Adam Klocek: dyrygent,
 • Roman Spitzer: altówka,
 • Celina Kotz: skrzypce,
 • Zuzanna Sosnowska: wiolonczela,
 • Aleksander Dębicz: fortepian.

Program:

 • Georg  Philipp Telemann - Koncert na altówkę i orkiestrę
 • Ludwig van Beethoven - Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
   
 • PRZERWA
   
 • Karol Kurpiński - Uwertura do opery „Aleksander i Apelles”
 • Ludwig van Beethoven - VII Symfonia  A-dur op. 92


Młoda Polska Filharmonia to jedna z pierwszych w Polsce prywatnych orkiestr grupująca najbardziej utalentowanych muzyków wyłanianych regularnie w otwartych przesłuchaniach dla uczniów i studentów szkół muzycznych. Młoda Polska Filharmonia powstała w 2011 roku. Jest kontynuacją programu stypendialnego dla młodych muzyków Agrafka Muzyczna, który został zapoczątkowany w 2001 roku. Dzięki funduszom pozyskiwanym od prywatnych darczyńców, udało się pomóc 450 adeptom. Dla wielu z nich Młoda Polska Filharmonia, a wcześniej Agrafka Muzyczna, była udanym początkiem starań o udział w zagranicznych programach stypendialnych oraz praktyki w cenionych instytucjach muzycznych.

Stałym elementem programu Młodej Polskiej Filharmonii są organizowane corocznie dwie trasy koncertowe: jesienna i letnia. Podczas jesiennych tournée orkiestra występuje z repertuarem klasycznym na scenach filharmonii i w najlepszych salach koncertowych. Podczas tras letnich orkiestra prezentuje się w popularnych miejscach występów plenerowych, sięgając po aranżacje utworów reprezentujących jazz, pop-rock czy muzykę filmową i gromadząc rzesze entuzjastycznie reagującej publiczności. 

Adam Klocek – dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako "jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji". Adam Klocek jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

Roman Spitzer - wszechstronnie wykształcony, uznany altowiolista, dyrygent. Gra na pozycji pierwszego altowiolisty Orkiestry Filharmonii Rotterdamskiej. Jako solista występował między innymi z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej oraz Orkiestrą Kameralną Gewandhaus po dyrekcją Zubina Mehty, Ilana Volkova i Rafaela Frühbeck de Burgosa. Jako dyrygent pracuje z orkiestrami z całego świata, m.in. Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, Holenderską Orkiestrą Kameralną, Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną i in.
 
Celina Kotz - Czołowa skrzypaczka młodego pokolenia w Polsce. Współtworzy Trio im. Wiłkomirskich, nad którym patronat objęli Wanda i Józef Wiłkomirscy. Jest także członkiem Hulencourt Soloist Chamber Orchestra stacjonującej w Brukseli. 
Obecnie doskonali swoje umiejętności pod okiem prof. Bartosza Bryły oraz Jarosława Nadrzyckiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
 
Aleksander Dębicz - pianista, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Doskonali swoje umiejętności, pracując pod kierunkiem m.in.: Roberta Levina, Andrasa Schiffa, Andrea Bonatty, Aleksandra Braginskiego, Jana Jiraceka von Arnima, Katarzyny Popowej-Zydroń, Andrzeja Jasińskiego i Aleksieja Orłowieckiego.
 
Zuzanna Sosnowska - Jedna z najbardziej obiecujących polskich wiolonczelistek młodego pokolenia.Obecnie studiuje w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze w klasie prof. Wolfganga Emanuela Schmidta. Koncertuje jako solistka, kameralistka i członek zespołu wiolonczelowego „CeLISZTen”. 

 


Scenę Muzyczną wspiera LOTTO