Patronat POLIN

3-5.08.2018

Konferencja naukowa "Niepodległa Wielokulturowa"

Nowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, DuklaNowy cmentarz w Dukli, kirkut, Dukla
fot. K. Bielawski, Wirtualny Sztetl / Muzeum Historii Żydów Polskich

Konferencja naukowa "Niepodległa wielokulturowa" odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Dukli. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Żydów Ziemi Dukielskiej "Sztetl Dukla", patronat sprawuje Zakład Historii i Kultury Żydów przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Honorowy patronat objęło Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Konferencja stanowi część wydarzeń Europejskiego Roku Dziedzictwa.


3 - 5 sierpnia (piątek - niedziela), Dukla, zgłoszenia (wypełniony formularz): niepodleglawielokulturowa@gmail.com

Celem konferencji jest przypomnienie o udziale mniejszości w walce o niepodległość oraz w budowaniu nowej, wolnej Polski. W programie konferencji zaplanowane są dwa szerokie bloki tematyczne:

  1. Udział mniejszości w walce zbrojnej
  2. Budowanie nowej, wolnej Polski – kultura, gospodarka, polityka

Zgłoszenia udziału: do 1 lipca. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania TUTAJ) na adres niepodleglawielokulturowa@gmail.com. Formularz powinien zawierać: abstrakt wystąpienia o objętości do max. 1000 znaków, krótki biogram oraz dane kontaktowe. Przesłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie i przechowywanie Państwa danych do celów organizacji konferencji.

Ramowy plan konferencji:

  • Piatek, 3 sierpnia: wieczorne spotkanie z uczestnikami konferencji – referentami, przy szabatowym stole w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli.
  • Sobota, 4 sierpnia: dzień sesji konferencyjnych w Muzeum Historycznym "Pałac".
  • Niedziela, 5 sierpnia: nauczyciele, pod okiem doświadczonych trenerów, w toku warsztatów poznają nowoczesne, aktywizujące metody edukacyjne i opracują użyteczne dla siebie narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą nad tematem wielokulturowości.
  • W programi etakże otwarte wydarzenia artystyczne.

 

Wydarzenie organizowane w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa

Patron

Załączniki:
16.05.2018