Edukacja
Zgłoszenia do 31.12.2017

Kurs dla nauczycieli "Jak uczyć o Sprawiedliwych?"

Jak uczyć o Sprawiedliwych - na grafice Irena Sendlerowa i gwiazdy.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny oraz Muzeum POLIN zapraszają nauczycielki i nauczycieli przedmiotów humanistycznych na trzydniowy kurs "Jak uczyć o Sprawiedliwych?".

  • 26-28 stycznia (piątek - niedziela), godz. 9.00, udział bezpłatny

Rok 2018 został ustanowiony Rokiem Ireny Sendlerowej. Włączając się w jego obchody, zapraszamy nauczycielki i nauczycieli do udziału w kursie "Jak uczyć o Sprawiedliwych?".

W trakcie wykładów, spotkań, dyskusji i warsztatów przyjrzymy się biografii Ireny Sendlerowej, dyskusjom wokół jej postaci oraz szerszemu kontekstowi historycznemu, który warto uwzględnić w nauczaniu o Sprawiedliwych. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, jakich metod dydaktycznych używać w edukacji o postawach Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej i na co szczególnie zwrócić uwagę w praktyce szkolnej.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma także pakiet materiałów opracowanych przez ekspertki i ekspertów z Muzeum POLIN, których będzie mógł użyć, aby poprowadzić w szkole lekcje o Irenie Sendlerowej.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Dla osób spoza Warszawy przewidziane jest pokrycie kosztów dojazdów oraz noclegu. Organizator zapewnia też częściowe wyżywienie podczas szkolenia.

Wstępny program kursu >>

Formularz zgłoszeniowy >>

Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2017 roku. Wypełniony formularz proszę przesłać na adres [email protected]. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do 5 stycznia 2018 roku.

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

Projekt dofinansowała Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy

Fundacja Kronenberga, Citi Bank handlowy