Edukacja

25-27.10.2018

Międzynarodowa konferencja "Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji”

rozmowa ze świadkiem historii, warsztaty, kurs edukacyjny, Muzeum POLIN
fot. USC Shoah Foundation

W październiku w naszym muzeum odbędzie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej. Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. Sesje będą prowadzone zarówno przez badaczy Zagłady, jak i nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się tą tematyką.


25-27 października (czwartek - sobota), udział bezpłatny

Program konferencji >>

Wśród zaproszonych specjalistów znajdą się m.in. dr Stephen D. Smith – dyrektor wykonawczy USC Shoah Foundation oraz przewodniczący UNESCO ds. edukacji o ludobójstwie; Stanlee Stahl – wiceprezes Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych, dr Piotr Forecki – wykładowca w Zakładzie Kultury Politycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Agnieszka Haska – naukowczyni z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS Polskiej Akademii Nauk. 

Konferencję otworzy Ambasadorka USA w Polsce - Georgette Mosbacher. Na otwarcie konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez konieczności rejestracji na wydarzenie.

Podczas konferencji zostanie przyznana nagroda im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata – przedsięwzięcie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach towarzszących:

  • 25.10.2018 – prezentacji kolekcji USC Shoah Foundation New Dimensions in Testimony -  narzędzia edukacyjnego, opartego o nowe technologie, umożliwiającego odbiorcom interakcję z wirtualną relacją Świadka, tak, jakby pomiędzy nimi toczyła się prawdziwa rozmowa.
  • 26.10.2018 – spektaklu Sąsiedzi, których nie ma przygotowanego w ramach działań Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia z grupą dzieci i młodzieży z Białowieży. Poprzez opowieści rodzinne przypomina o społeczności żydowskiej, która przed wojną mieszkała dom w dom z rodzinami białoruskimi i polskimi - prawosławnymi i katolickimi.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W trakcie wydarzenia zapewniamy poczęstunek. Każda uczestniczka, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w wydarzeniu oraz komplet materiałów konferencyjnych.
W trakcie wydarzenia dla uczestniczek i uczestników konferencji wejście na wystawę stałą Muzeum będzie bezpłatne (po okazaniu identyfikatora). Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu ani zakwaterowania podczas konferencji.

 

Więcej o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i ich historiach przeczytać można na prowadzonym przez Muzeum POLIN portalu www.sprawiedliwi.org.pl

 

Głównym partnerem konferencji jest Ambasada USA w Polsce.

Pozostali partnerzy wydarzenia: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Żydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych

Załączniki:
20.09.2018