Mistrzowie fotografii – spotkanie z Tadeuszem Rolkem
Cykl spotkań z czołowymi polskim fotografami, wybitnymi twórcami fotografii reportażowej, prasowej i artystycznej.
Tadeusz Rolke swój pierwszy aparat fotograficzny kupił w czasie Powstania Warszawskiego, gdy zafascynowały go czarno-białe zdjęcia wojenne w niemieckich magazynach. Pracę zawodową zaczął w latach 50., dokumentował odbudowę Warszawy i polityczne wiece. Inspirował się fotografią momentu i jej mistrzem, francuskim fotografem Cartier-Bressonem, a także Romanem Vishniakiem i Alterem Kazycyne. Utrwalił na negatywach 60 lat historii Polski i Europy..
21 czerwca, godz. 17.30, wstęp wolny.
Mistrzowie fotografii – spotkanie z Tadeuszem Rolkem
21.06.2015 - 21.06.2015