Edukacja

15.06.2013

Muzeum Historii Żydów Polskich na Pikniku Naukowym

Fot. Materiały prasowe

Już w przyszłą sobotę (15 czerwca) serdecznie zapraszamy na spotkanie z muzeum podczas Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym.

W ramach naszego stoiska (nr 16) będzie można wziąć udział w cyklu otwartych warsztatów plastycznych, dla których punktem wyjścia będzie tradycja żydowska i judaizm oraz symbole związane z życiem. Odwołamy się do tematów i materiałów z powstającej wystawy głównej muzeum, m.in. do polichromii ze zrekonstruowanego dachu drewnianej synagogi z Gwoźdźca. Zaprezentujemy proces rekonstrukcji, metody, narzędzia oraz materiały jakimi ponad 300 lat temu zdobiono dach, a także niewielką makietę obiektu. Najmłodsi będą mogli samodzielnie wypełnić wybrane wzory malowideł.

Przedstawimy również muzealne Centrum Informacyjne – miejsce dedykowane wszystkim zainteresowanym uzyskaniem pogłębionej informacji o historii (w tym historii lokalnej), kulturze i współczesnym życiu Żydów oraz prowadzeniem indywidualnych poszukiwań historycznych i badań genealogicznych.

O godz. 11.30, 14.30 i 17.30 odbędą się warsztaty, podczas których będziemy zastanawiać się jak wyglądało żydowskie życie w małych miasteczkach przedwojennej Polski.
Ilość miejsc ograniczona.
Czas trwania: 1,5 h

Miejsce: stoisko nr 16 na pierścieniu stadionu na wprost bramy nr 3 (wejście od Al. Poniatowskiego)

Czekamy na dorosłych, dzieci i wspaniałą pogodę!

 

13.05.2013