Edukacja
24.08.2019

Niemilknące Echa / Eternal Echoes. Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli

Niemilknące Echa / Eternal Echoes. Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: widownia sali wykładowej wypełniona ludźmi, kobiety i mężczyźni czytają treść dokumentów z kartek, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli oraz edukatorki i edukatorów, pracujących w szkołach podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych na otwarte wystąpienia w ramach pierwszego dnia międzynarodowej konferencji Niemilknące Echa / Eternal Echoes. Tematem konferencji są nowe sposoby nauczania o Zagładzie i prawach człowieka.

24 sierpnia (sobota), wstęp wolny
rejestracja na drugi dzień konferencji (25 sierpnia) została zakończona

Pierwszy dzień otworzy wykład Christera Mattsson’a, dyrektora Instytutu Segerstedt na Uniwersytecie w Göteborgu o przeciwdziałaniu ekstremizmowi w szkole. Podczas konferencji uruchomimy i zaprezentujemy nowy portal edukacyjny Eternal Echoes. Zawiera on propozycje interaktywnych zajęć opartych na relacjach Ocalałych z Zagłady Żydów i Romów, wybory tekstów źródłowych, ikonografii i dodatkowych pomocy dla nauczycieli.

Program pierwszego dnia konferencji, 24 sierpnia (sobota)

  • 12.30–13.15 Otwarcie konferencji (Audytorium)
  • 13.15–14.30 Wykład otwierający: Dr Christer Mattsson, Ekstremista w klasie - wykorzystanie edukacji o Zagładzie w zwalczaniu ekstremizmu. (Audytorium)
  • 15.30–16.15 Prezentacja interaktywnego portalu Niemilknące Echa/Eternal Echoes (Audytorium)
  • 16.30–18.00 Niemilknące Echa: prezentacja portalu w równoległych sesjach w językach narodowych (Sale edukacyjne i projekcyjne) 

Konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym, w którym wezmą udział nauczyciele i nauczycielki oraz edukatorzy i edukatorki szkół średnich z całej Europy. Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartych wystąpieniach pierwszego dnia konferencji i dołączenia do sieci osób, którym bliskie jest zachowanie historii Ocalałych.

Kontakt: [email protected]

Konferencja będzie tłumaczona na język polski i angielski.

 

Wydarzenie jest częścią projektu International Comprehensive Tool for Holocaust Education, ICTHE, realizowanego przez konsorcjum, którego liderem jest Szwedzki Komitet Przeciw Antysemityzmowi. Projekt realizowany dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.