Edukacja

Rekrutacja do 30.06.2019

Niemilknące Echa / Eternal Echoes. Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli

Niemilknące Echa / Eternal Echoes. Międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: widownia sali wykładowej wypełniona ludźmi, kobiety i mężczyźni czytają treść dokumentów z kartek, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych (klasy 6-8) i ponadpodstawowych do udziału w międzynarodowej konferencji o nowych sposobach nauczania o Zagładzie i prawach człowieka - Niemilknące Echa / Eternal Echoes.

24-25 sierpnia (sobota-niedziela), udział bezpłatny, zgłoszenia do 30 czerwca, ZAREJESTRUJ SIĘ >>

Wydarzenie otworzy Christer Mattsson, dyrektor Instytutu Segerstedt na Uniwersytecie w Göteborgu wykładem poświęconym przeciwdziałaniu ekstremizmowi w szkole. Podczas konferencji uruchomimy nowy portal edukacyjny Eternal Echoes. Zawiera on propozycje interaktywnych zajęć opartych na relacjach Ocalałych z Zagłady Żydów i Romów; wybory tekstów źródłowych, ikonografii i dodatkowych pomocy dla nauczycieli.

Konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym, w którym wezmą udział nauczyciele i nauczycielki szkół średnich z całej Europy. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu i dołączenia do sieci osób, którym bliskie jest zachowanie historii Ocalałych.

Kontakt: edukacja@polin.pl 

Konferencja będzie tłumaczona na język polski i angielski.

 

***

Organizatorzy dofinansowują koszty dojazdu, zapewniają nocleg uczestnikom spoza Warszawy i wyżywienie w trakcie konferencji.

 

Wydarzenie jest częścią projektu International Comprehensive Tool for Holocaust Education, ICTHE, realizowanego przez konsorcjum, którego liderem jest Szwedzki Komitet Przeciw Antysemityzmowi. Projekt realizowany dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

07.06.2019