Koncert
22.04.2017

Night Marks Electric Trio, SOTEI i Tubas Składowski na Record Store Day Warsaw 2017

Record Store Day Warsaw 2017
Record Store Day Warsaw 2017, fot. Poprostu Kultura

Record Store Day Warsaw 2017 odbędzie się 22 i 23 kwietnia w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wydarzeniami towarzyszącymi kolejnej edycji tego międzynarodowego święta promującego niezależne sklepy płytowe oraz całą kulturę winylową, będą koncerty takich artystów, jak: Night Marks Electric Trio, Sotei, Teilete i Sobura czy Tubas Składowski.

  • 22 kwietnia (sobota)

W sobotę, 22 kwietnia, zagrają tu przedstawiciele warszawskiego labelu, który od lat niestrudzenie propaguje czarne płyty w Polsce - U Know Me Records. Wystąpią, prezentując m.in. fragmenty swojej nadchodzącej płyty, Night Marks Electric Trio oraz duet Sotei, czyli Teilete i Sobura, których debiutancki album ujrzał światło dzienne w lutym. Przed nimi publiczność rozgrzeje Tubas Składowski.

Night Marks Electric Trio to oryginalny tercet, zacierający granice pomiędzy hip-hopem oraz soulowym dziedzictwem, a najświeższymi brzmieniami muzyki elektronicznej. W 2017 roku wracają z nowym materiałem, którego zwiastunem jest doskonały singiel "Matter of Time”.

SOTEI (Sobura & Teielte) to nowy projekt dwóch uznanych polskich muzyków, wydany nakładem U Know Me Records. Duet tworzą Sobura - perkusista, który tworzy muzykę zarówno solo ("Organic Lo-Fi" na U Know Me), jak i jako członek zespołów (Nosowska, Skubas i wiele innych) oraz Teielte - bardzo płodny producent, który wydał już cztery solowe płyty i wiele remiksów. Jego muzykę przepełnia głęboki bas i glitchowe dźwięki, zaś całość pełna jest post-hiphopowego vibe'u. Razem Sobura i Teielte tworzą prawdziwie wybuchową mieszankę.

Tubas Składowski to hip-hopowy live band, tworzony przez sześć muzycznych indywidualności. Czym/kim jest Tubas Składowski precyzyjnie definiuje portal soulbowl.pl: "Mamy więc do czynienia z hip hopem uwikłanym w udane romanse z jazzem, funkiem, soulem i bluesem, którego brzmienie niemal całkowicie zostało oparte na żywych instrumentach."

  • Tubas Składowski „Duchy” VIDEO >>
  • Tubas Składowski „Każdy feat. Spinache” VIDEO >>
  • Tubas Składowski „Travelers (feat. Te-Tris, Duże Pe, Filip Rudanacja)” VIDEO >>


Record Store Day Warsaw 2017 to największa oraz najbardziej atrakcyjna edycja tego wydarzenia w Polsce. Podczas dwudniowych obchodów RSD w Muzeum POLIN będzie można nie tylko kupić płytę winylową, ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria im dedykowane.
Uczestników wydarzenia czeka wiele innych atrakcji, takich jak koncerty, showcase’y, spotkania z ciekawymi gośćmi z kraju i zza granicy, projekcje filmowe, warsztaty didżejskie oraz wystawy. Zadbamy o najmłodszych – na terenie Muzeum będzie dostępna pełna atrakcji strefa dla dzieci.
W sobotę, 22 kwietnia, odbędzie się również huczne, oficjalne afterparty Record Store Day Warsaw w jednym z warszawskich klubów.
 

W związku z Record Store Day Warsaw 2017, w dniach 22-23 kwietnia wstęp na wystawę czasową "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu" jest bezpłatny!


Record Store Day Warsaw 2017 odbywa się pod auspicjami projektu o nazwie Poprostu Kultura.

Partnerem muzycznym wydarzenia jest T-Mobile Electronic Beats
Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, British Council


W roku 2016 Muzeum Historii Żydów Polskich dokonało zakupu sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego oraz multimedialnego, zwiększając w ten sposób dostęp do oferty kulturalnej muzeum i podnosząc jej atrakcyjność, zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN