Warsztaty
14.05.2023

O mincerzach, kupcach i innych zapomnianych zawodach – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami

Rodzinne spacery z żydowskimi tradycjami w Muzeum POLIN - grupa dzieci znajduje się na wystawie, pod dachem synagogi (rekonstrukcja). Dach zdobiony jest bogato ornamentami charakterystycznymi dla kultury żydowskiej, w kolorach białym, niebieskim, czerwonym, brązowym. Są tu ornamenty roślinne i przedstawienia zwierząt, reprezentujące zodiak. Jedno z dzieci kręci młynkiem, inne się śmieją.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wybierzemy się w podróż do początków istnienia naszego państwa. Czym wówczas zajmowali się ludzie? Jak żyli? Jak podróżowali? Jakie wykonywali prace? Zajrzymy do warsztatu starego mincerza, który wybijał monety, i sami zaprojektujemy własną walutę. Sprawdzimy, czym handlował kupiec na targu i jakie obowiązki miał rycerz służący swojemu władcy.

  • 14 maja (niedziela), godz. 11.00-14.00
  • wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: [email protected]

Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, ze spektrum autyzmu.

Zadanie zostało sfinansowane w ramach przedsięwzięcia grantowego Wystawa dla wszystkich – zwiększenie dostępności wystawy stałej Muzeum POLIN dla osób ze szczególnymi potrzebami", realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Logo Funduszy Europejskich Wiedza - Edukacja - Rozwój, flaga Polski i napis Rzeczpospolita Polska, flaga Unii Europejskiej i napis Europejski Fundusz Społeczny

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl