Seminarium
09.10.2015 11:00
O rozumieniu zmiany w projektach społecznych








Czym jest zmiana? Jakie założenia kryją w sobie inicjatywy mające na celu zmianę społeczną? Jak oceniać, czy planowana zmiana rzeczywiście miała miejsce? Zapraszamy na seminarium, podczas którego wraz z zaproszonymi specjalistami zastanowimy się nad teoretycznymi założeniami dotyczącymi zmiany w projektach społecznych oraz przyjrzymy się ciekawym projektom realizowanym w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.
Plan seminarium:
- Wykład wprowadzający – Edwin Bendyk
- Warsztaty – Nicholas Clements
- Dyskusja i prezentacja projektu Living Memorial, Węgry – Anna Kovács i Horváth Balázs
Seminarium w języku angielskim.
Zapraszamy twórców kultury, działaczy organizacji pozarządowych, koordynatorów i kuratorów projektów.
Prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: amajewska@polin.pl do środy, 7.10.2015r., godz. 23:59.
>> Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj <<
Edwin Bendyk – dziennikarz i eseista, kierownik Centrum Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, publicysta działu naukowego „Polityki”, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Kod Kultury, współpracownik Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autor książek "Zatruta studnia", "Antymatrix", "Miłość, wojna, rewolucja".
Nicholas Clements – działacz, animator kultury, artysta. Pracuje ze społecznościami lokalnymi – przede wszystkim z przedstawicielami wykluczonych i defaworyzowanych grup społecznych. Jego główną metodą pracy jest pobudzanie szeroko rozumianej kreatywności. Nick Clements jest wykładowcą na Staffordshire University w Wielkiej Brytanii oraz autorem książki „Creative Collaboration”.
Living Memorial – akcja społeczna krytykująca wystawienie pomnika niemieckiej okupacji na Placu Wolności w Budapeszcie. Akcja miała skłonić Węgrów do dyskusji i refleksji na temat postaw wobec Zagłady i polityki historycznej Węgier. O samej akcji, jej przebiegu i koncepcji opowie Anna Kovács, tłumaczka i aktywistka w grupie Living Memorial oraz Horváth Balázs, niezależny kurator, współtwórca koncepcji oraz działań edukacyjnych towarzyszących akcji Living Memorial.
Seminarium organizowane w ramach święta Made in POLIN.
Szczegółowy program znajduje się tutaj.
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”
Patroni medialni