Warsztaty
24-25.06.2017

O uchodźcach - warsztaty antydyskryminacyjne dla dorosłych

Seminarium o uchodźcach. Kobieta i mężczyzna w rozmowie.
O uchodźcach - seminarium antydyskryminacyjne, fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, podczas których będziemy się zastanawiać, jakie stereotypy i uprzedzenia towarzyszą myśleniu o uchodźcach w obliczu współczesnych wydarzeń politycznych, a jakie dotyczą uchodźców mieszkających w Polsce.

  • 24-25 czerwca (sobota - niedziela), godz. 11.00-17.00

Zajęcia będą szansą na podniesienie wiedzy o funkcjonowaniu stereotypów i uprzedzeń oraz o mechanizmach dyskryminacji. Chcemy stworzyć przestrzeń do refleksji i rozmowy na temat relacji mniejszość-większość. Szczególną uwagę zwrócimy na stereotypy i uprzedzenia, które dotyczą uchodźców i innych migrantów. Zastanowimy się też, kiedy można powiedzieć, że zaczyna się mowa nienawiści, jak możemy na nią reagować i jak jej przeciwdziałać.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla osób pełnoletnich. Szczególnie zapraszamy osoby pracujące w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury i edukacji.

Osoby, które wezmą udział w całym dwudniowym programie, otrzymają certyfikaty.

 

Zapraszamy również na inne wydarzenia organizowane przez Muzeum POLIN w ramach Światowego Dnia Uchodźcy:


Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.