Spacer
16.09.2018

Obcy w domu. Wokół Marca ‘68 – muzyczny spacer po wystawie z Chórem POLIN

Obcy w domu. Wokół Marca '68, chór POLIN, Muzeum POLIN
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Eksperymentalny chór działający przy muzeum zaprasza na nietypowe pożegnanie z wystawą "Obcy w domu. Wokół Marca '68". Jako materiał wyjściowy do pracy chóru posłużyły teksty z wystawy i narracje zawarte w ścieżkach wideo.

  • 16 września (niedziela), godz. 20.30

Premiera tego projektu miała miejsce w czerwcu 2018 roku, teraz – na pożegnanie z wystawą "Obcy w domu. Wokół Marca '68" – pragniemy zaprosić publiczność na jeszcze jedno spotkanie z tą formą "czytania" wystawy.

Jako materiał wyjściowy do muzycznej i choreograficznej pracy chóru posłużyły teksty "zdjęte" ze ścian wystawienniczych, fragmenty przywołanej na eskpozycji publicystyki, narracje zawarte w ścieżkach video, podpisy do prezentowanych obiektów. Tym samym wielogłosowe "czytanie" wystawy jest jednocześnie performatywnym oprowadzaniem, propozycją nowej formy obcowania z treściami ekspozycji.

Chór POLIN to społeczny, eksperymentalny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich. Oprócz tradycyjnych technik pracy z głosem, Chór poszukuje też niestandardowych środków wyrazu: dźwięki, melodie i interpretacje powstają w wyniku indywidualnych i grupowych poszukiwań emisyjnych, rytmicznych i brzmieniowych.

Chór prowadzą: Sean Palmer – niezależny brytyjski artysta, kompozytor i dyrygent; Jakub Pałys – akompaniator, trener wokalny, kompozytor; Ewa Chomicka – koordynatorka projektu.

Więcej o wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" >>