Od Berlina do Nowego Jorku – fotografia niemiecka i amerykańska 1. połowy XX wieku
Lech Lechowicz, historyk fotografii, zaprezentuje twórczość Vishniaca na tle nurtów światowej fotografii 1 połowy XX wieku, zwłaszcza tych, które dojrzewały w dwóch artystycznych stolicach: Berlinie i Nowym Jorku, z którymi związane były losy fotografa.
Wydrzenie towarzyszy wystawie czasowej „Roman Vishniac: Fotografia, 1920-1975”, którą można oglądać w muzeum do 31 sierpnia 2014 r.
21 maja, godz. 18.00, wstęp wolny.
Od Berlina do Nowego Jorku – fotografia niemiecka i amerykańska 1. połowy XX wieku
21.05.2015 - 21.05.2015