Warsztaty

09.08.2015 11:00

Od narodzin do śmierci: kluczowe momenty życia w tradycji żydowskiej – warsztaty z cyklu „Wokół wystawy stałej”

fot. M. Starowieyska, D. Golik/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Jakie obyczaje towarzyszą Żydom podczas narodzin, ślubu czy śmierci? W jakim wieku żydowscy chłopcy i dziewczęta osiągają dorosłość? Dlaczego w dniu ślubu pan młody rozbija kieliszek? Odpowiedź na te i inne pytanie znajdziecie w trakcie naszych warsztatów. Wspólnie przemierzymy wystawę stałą, oglądając przedmioty kultowe, dawne ryciny, współczesne fotografie i filmy. Ponadto, używając fragmentów reprodukcji i materiałów plastycznych, stworzymy własne impresje związane z wybranym wydarzeniem cyklu życia.
 
Warsztaty z cyklu " Wokół wystawy stałej" 
 
 
Prowadzący:
 
Monika Krajewska – artystka i edukatorka; od ponad 30 lat zajmuje się sztuką żydowską. Prowadzi wykłady i warsztaty o tradycji żydowskiej w sztuce, m.in. w Centrum Kultury Jidysz, na festiwalach kultury żydowskiej i w szkole Lauder-Morasha w Warszawie.  Tworzy wycinanki inspirowane tradycją żydowską. Wiele jej prac powstało z okazji narodzin, uroczystości bar micwy i bat micwy oraz ślubów. Jest autorką albumów fotograficznych „Czas kamieni” i „A Tribe of Stones” oraz artykułów i wystaw w Polsce, USA i Izraelu.
 
Anna Kraus – historyk z wykształcenia i zamiłowania. Specjalizuje się w dziejach Żydów wileńskich. Z Muzeum Polin związana od 2010 roku, obecnie oprowadza zwiedzających po wystawie stałej; jest także przewodniczką miejską i organizatorką wycieczek po Polsce dla osób poszukujących swoich korzeni. 
 
9 sierpnia, godz. 11.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=24640
 
Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu przez Boeing Company

 

Boeing - logo

29.07.2015