Spacer

Odkryj żydowską Warszawę – odsłona VIII

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Gdzie w Warszawie znajdują się czynne synagogi? Gdzie można kupić koszerne mięso? Gdzie dostaniemy najlepszy hummus w mieście? Kiedy odbywa się największa impreza w żydowskim kalendarzu? Czym jest „współczesny żydowski design” i kto się nim w Warszawie zajmuje?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie w trakcie ostatniego już spaceru z cyklu „Odkryj żydowską Warszawę”. Postaramy się zaprezentować współczesne żydowskie życie w Warszawie z całą jego różnorodnością. Zobaczymy, gdzie spotykają się Żydzi ortodoksyjni, gdzie reformowani, a gdzie można spotkać ich wszystkich w trakcie licznych świeckich, otwartych wydarzeń. Usłyszymy też sporo o działających w Warszawie żydowskich organizacjach, w tym młodzieżowych - bo młodzież jest tu wyjątkowo zorganizowana.

Spacer poprowadzi Aleksander Dobrzyński, członek Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej.

20 lipca, godz. 11:00–14:00, miejsce spotkania: Plac Grzybowski, obok kamienicy przy Próżnej 14, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc, tel: 22 47 10 301. Prosimy o zabranie karty miejskiej lub biletu 20-minutowego.

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy

Zapraszamy również na kolejne wydarzenia:

  • 05.08, godz. 18.00 spacer „Śladami upamiętniania – murale na Muranowie” w języku polskim
  • 06.08, godz. 18.00 spacer „Śladami upamiętniania – murale na Muranowie” w języku angielskim

 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp