Wystawy

10.10.2015 14:30

Oprowadzanie po wystawie stałej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi

fot. Magdalena Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Podczas oprowadzania dowiemy się, jak żyli Żydzi w różnych epokach: poznamy legendę Polin, przygotujemy własną monetę średniowieczną – brakteat, obejrzymy model Krakowa, a podczas zwiedzania wirtualnej biblioteki wydrukujemy stronę z książki na wzór tych drukowanych w XVI wieku. Zwiedzimy żydowskie miasteczko i poznamy znaki zodiaku w synagodze. W galerii „Na żydowskiej ulicy” wejdziemy do kina i spróbujemy zatańczyć tango. Nasze oprowadzanie zakończy się podróżą po Polsce lat 20. i 30. XX wieku.

Rezerwacji można dokonać od 8 września 2015 r.:

Wydarzenie odbywa się w ramach Trzeciego Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier organizowanego przez Fundację Kultury Bez Barier i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. W programie festiwalu znalazły się spektakle, pokazy filmów, warsztaty, oprowadzania, wykłady i spotkania, dostosowane do potrzeb widzów, dla których kultura jest na co dzień trudno dostępna. Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na: audiodeskrypcję i tyflografiki (niewidomi i niedowidzący), tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących i pętlę indukcyjną (niesłyszący i niedosłyszący). Część miejsc jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W odbywającym się już po raz trzeci festiwalu bierze udział czterdzieści warszawskich instytucji i organizacji oraz kilkanaście muzeów, teatrów i galerii z innych miast w całej Polsce. Pełny program dostępny jest na stronie: www.wtkbb.pl. Partnerem 3.WTKBB jest Bemowskie Centrum Kultury, a tegorocznym koordynatorem – TR Warszawa.

09.09.2015