Koncert

Paweł Kaczmarczyk i muzyka Warsa i Kapera!

Koncert. Na scenie zespół z instrumentami muzycznymi.
fot. Materiały prasowe

Nie lada gratka dla miłośników jazzowego brzmienia! Paweł Kaczmarczyk i jego Audiofeeling Trio biorą na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków: Bronisława Kapera i Henryka Warsa.

Poddając je eksperymentalnej dekonstrukcji doprowadzą do  spotkania dwóch stylistyk, a także zderzenia metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy współtworzyli sukces amerykańskiego kina. Ich utwory zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat trzydziestych do sześćdziesiątych. Kaper w 1953 roku jako pierwszy Polak zdobył Oskara za najlepszą muzykę do filmu „Lili”.

Repertuar tych kompozytorów został jednak nieco zapomniany, mimo że interpretowali go tacy giganci, jak John Coltrane czy Miles Davis (słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał właśnie Bronisław Kaper).

A ilu fanów międzywojennych piosenek filmowych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą” pamięta, że skomponował je Henryk Wars?

VARS & KAPER DeconstructiON to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu autorstwa dwóch wielkich kompozytorów ze współczesnym podejściem do muzyki. To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy aurą akustycznego trio a działaniami DJ-a i VJ-a, którzy także wezmą udział w koncercie.  

Będziemy mili okazję sprawdzić, jak współczesny groove i motoryka trio fortepianowego tworzą naturalny pomost między tym, co stare, i tym, co współczesne.

Wystąpią:

  • Paweł Kaczmarczyk – fortepian
  • Kuba Dworak – kontrabas
  • Dawid Fortuna – perkusja
  • Mr. Krime (Wojciech Długosz) - DJ

Bilety: 40 zł (rzędy A-K) i 30 zł (rzędy L-W) dostępne w kasach muzeum oraz w internetowym systemie sprzedaży.