Warsztaty
13.11-11.12.2021

Pędzlem i widelcem. Warsztaty muralowe dla młodzieży

Grupka uczestników podczas warsztatów. Dwie dziewczyny rysują coś na kartce, dwie inne osoby je obserwują.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy osoby w wieku 13–18 lat z Warszawy i okolic na kolejny cykl warsztatów kreatywnych dla młodych! Tematami przewodnimi naszych jesiennych spotkań będą jedzenie i malarstwo wielkoformatowe, a efektem – wspólnie stworzony mural poświęcony Fani Lewando.

  • Terminy:
    • 4 grudnia (sobota), godz. 10:00–15:00
    • 5 grudnia (niedziela), godz. 10:00–15:00
    • 11 grudnia (sobota), godz. 10:00–15:00
  • Wydarzenie stacjonarne, w Muzeum POLIN

Kim była Fania Lewando? O postaci żydowskiej restauratorki i twórczyni pierwszej w Europie wegetariańskiej książki kucharskiej opowie nam Katarzyna Jankowska, przewodniczka Muzeum POLIN. W trakcie warsztatów kulinarnych z kolektywem Mecyje przekonamy się co gotowała i jak smakują potrawy stworzone na bazie jej receptur.

W drugiej części naszego cyklu skupimy się na sztuce muralu. W świat street artu wprowadzi nas swoim wykładem artysta Piotr Janowczyk, a na spacer śladami muranowskich murali weźmie nas specjalista w tym zakresie – Łukasz Prokop. Natomiast artysta Adam Walas przekuje w działanie zdobytą przez grupę wiedzę. To pod jego okiem stworzymy malunek na jednej ze ścian Muzeum POLIN.

Będziemy rozmawiać, gotować, jeść, uczyć się, projektować, malować i bawić się.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.