Spotkanie
27.08.2022

Piknikowy koszyk – spotkania animowane dla dzieci z opiekunami

Troje dzieci siedzi na trawie wraz z opiekunami.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy najmłodsze dzieci (1-5 lat) i ich opiekunów do wspólnej zabawy na zielonej Łące przed Muzeum POLIN. Zapewniamy 1,5-godzinny program animacji pełnej niespodzianek i zakończonej samodzielną pracą twórczą.

  • Soboty w lipcu i w sierpniu, godz. 11.00-12.30
    • 27 sierpnia, godz. 11.00, BRAK MIEJSC
  • Wstęp bezpłatny
  • Liczba osób w grupie: max. 25 osób
  • Miejsce zbiórki: Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia", z którego udajemy się na "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
  • Uwaga: W przypadku załamania pogody zajęcia będą przeniesione do budynku Muzeum.

Zawsze o 11.00 czekać na Was będzie nasza edukatorka z koszami piknikowymi pełnymi warzyw lub owoców, z którymi wybierzemy się na łąkę. Każde warzywo lub owoc "weźmiemy pod lupę" i sprawdzimy, czy naprawdę jest ono jadalne! Jaki ma smak i zapach, czy da się je pokroić, utrzeć a nawet ugryźć.

Zobaczymy, czy rzepka jest naprawdę "jędrna i krzepka" i dlaczego z pietruszką jest gorzej "blada, chuda, spać nie może". Będziemy wspólnie bawić się w rymowanie znanych wierszy Brzechwy i Tuwima, a na koniec wzmocnieni zdrowym poczęstunkiem, wykonamy filcowe marchewki, gliniane jabłuszka lub zasiejemy własny ogródek zielonej rzeżuchy.

Pierwszeństwo mają osoby z biletami, w przypadku wolnych miejsc z zajęć mogą korzystać także osoby bez wcześniej zarezerwowanych biletów.

W razie niepogody schronimy się w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia".

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl