Wystawy
24.01.2021 - online

Polacy i Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie - webinar

Na obrazie widzimy napis "zoom na trudne tematy: Polacy - Żydzi: historia (nie) porozumienia, na tle wykadrowanych z obrazów postaci ludzkich w różnych interakcjach np. rozmowa.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Jesteśmy dumni z polsko-żydowskiej historii i z tysiącletniej, nieprzerwanej obecności Żydów w Polsce. To historia budowania tożsamości, tworzenia wspólnoty i wzajemnych oddziaływań. Jednocześnie jesteśmy świadomi istnienia stereotypów, legend i przekonań, które nie raz prowadziły do konfliktów i przemocy.

  • czas trwania: 60 min.
  • miejsce: Zoom

To właśnie o tym porozmawiamy podczas spotkania online. Wirtualnie przeniesiemy się do Muzeum POLIN, gdzie poznamy przykłady takich mitów. Przypomnimy polsko-żydowski Kraków i Sandomierz, podyskutujemy o skojarzeniach z przeszłości oraz o tym, co dzieje się dziś, na ulicach i w mediach.

Jak głęboko tkwi w nas historia? Czy można prześledzić mit aż do samego jego początku? Co możemy zrobić dziś, by lepiej się rozumieć i darzyć wzajemnym szacunkiem?

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania webinaru przy niewystarczającej liczbie sprzedanych biletów.

Webinar jest częścią nowego cyklu  "Zoom na wystawę" czyli niedzielnych spotkań online na platformie Zoom, podczas których możecie poznać  fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN i poszerzyć swoją wiedzę o polskich Żydach. Webinary można też rezerwować dla grup zorganizowanych