POLIN 404. Hakowanie wystawy
Wystawa stała Muzeum POLIN jest złożoną multimedialną instalacją. Co by było, gdyby ktoś włamał się do centrali sterującej i przejął kontrolę nad ekranami oraz nagłośnieniem wystawy? Jako „muzeum życia”, które swoich gości zabrać chce w prawdziwą „podróż przemian”, nasze serce - wystawa stała - musi być miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i emocji. W muzeum narracyjnym historia nie powinna być dokończona, tylko nieustannie na nowo opowiadana. I temu tak naprawdę służyć ma haking: zaproszenie współczesnych twórców do rozmowy z naszą wystawą i zachęcenie zwiedzających do wspólnego szukania nowych znaczeń tej opowieści. Czy opowiedzą swoją historię Polin?
Hakowanie wystawy stałej to przedsięwzięcie realizowane w duchu site-specific art, czyli sztuki tworzonej specjalnie z myślą o danej przestrzeni. Do współpracy zaprosiliśmy 10 artystów, poruszających się w obrębie muzyki i sztuk wizualnych po to, by w nawiązaniu do treści kolejnych galerii wystawy stałej stworzyli nowe dzieła i zbudowali własną opowieść - osobistą ścieżkę zwiedzania. Podczas sobotniego wernisażu z udziałem artystów tę niezwykłą podróż przez 1000 lat historii przeżyjemy m.in. przy udziale – nierzadko zaskakujących - instalacji dźwiękowych, koncertów, projekcji i interaktywnych wizualizacji
W ramach hackingu nowe prace przygotują:
- Karolina Rec i Mateusz Jarmulski
- Michał Lewicki
- Oskar Zamek-Gliszczyński
- Piotr Kaliński (Hatti Vatti)
- Kajetan Prochyra i Marcin Bociński
- Mikołaj Bugajak (Noon)
- Stefan Wesołowski.
Kuratorem projektu jest Kajetan Prochyra, kuratorem muzycznym - Tomasz Mikołajski.
- 10 i 11 października, wejścia o godz. 17.00, 17:30 i 18:00, wystawa stała
- 10 października - wernisaż projektu z udziałem artystów
Koncert organizowany w ramach święta
Szczegółowy program znajduje się tutaj.
Mecenas wydarzenia
Sponsorzy
Partner
Patroni medialni
Patron uczty POLIN
Wsparcie wydarzeń edukacyjnych w ramach święta Made in POLIN udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
Produkcja spektaklu Nesting/Gnieżdżenie
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Produkcja performansu Dokument podróży
Wspólna instytucja kultury