Poranne ptaszki - zwiedzanie wystawy czasowej dla rodzin z dziećmi z autyzmem
Poranne Ptaszki to bezpłatne wydarzenie dla dzieci ze spektrum autyzmu, w trakcie którego wspólnie z rodzeństwem i rodziną mogą zwiedzić wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”.
7 kwietnia (niedziela), godz. 8:00-10:00, BRAK MIEJSC
Po godzinie 10.00 muzeum jest otwarte dla wszystkich zwiedzających.
W trakcie wydarzenia codzienny zgiełk, dźwięki i światła w muzeum są ograniczone, przez co tworzymy przestrzeń przyjazną dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne. To już drugie spotkanie w ramach „Porannych Ptaszków”. W pierwszym, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wzięło udział 25 rodzin.
UWAGA: Wydarzenie jest dedykowane wyłącznie rodzinom z dziećmi poniżej 15 roku życia ze spektrum autyzmu.
Liczba miejsc ograniczona (nabór zakończony).
Możecie skorzystać ze wsparcia naszych edukatorów i edukatorek, którzy przygotują animacje na wystawie. Zapewniamy przestrzeń do wyciszenia (na poziomie -1), dla tych z was, którzy będą potrzebowali zrobić sobie przerwę w zwiedzaniu.
Zapraszamy również do skorzystania z dodatkowych atrakcji. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach wspólnie z edukatorkami i edukatorami będziecie mogli własnoręcznie przygotowywać królewską biżuterię, ozdobić drewnianą figurkę Króla Maciusia według własnego pomysłu, poszukać królewskich skarbów w pojemnikach wypełnionych różnymi substancjami oraz namalować własną wizję królestwa na wielkim formacie. Atrakcje będą dostępne w Miejscu Edukacji Rodzinnej oraz w Sali Pomnikowej (na poziomie 0).
W naszych działaniach twórczych nie będziemy ograniczać naturalnej ekspresji dzieci, mogą się one zamoczyć i pobrudzić. Przygotujemy dla nich specjalne fartuszki, ale prosimy także pamiętać o zabraniu ubrania na zmianę.
Poznajcie opinie rodziców o pierwszej edycji Porannych Ptaszków, która miała miejsce w grudniu 2018 roku.
„Pierwszy raz od dawna mogliśmy być razem całą naszą pięcioosobową rodziną. Nie ma wiele publicznych miejsc, gdzie możemy zabrać naszą Alicję, mającą wiele trudnych zachowań. Tym razem Muzeum było dla Niej!”.
„Bardzo fajna inicjatywa. Dla dzieci dotkniętych autyzmem ale też i dla ich rodzin możliwość oderwania się od niełatwej rzeczywistości. Możliwość przeżycia czegoś razem".
„Bardzo nam się podobała wystawa, a synowi zwłaszcza waga i stół z przesuwanymi krajobrazami. Spokojna atmosfera, mało osób zwiedzających, uważna pomoc pracowników, ale bez narzucania się".
„Oprócz samej bardzo ciekawej wystawy, wspaniałych Państwa pracowników, brak stresu wynikający z otoczenia osób zmagających się z podobnymi problemami".
„Możliwość uczestniczenia całą rodziną".
„Brak tłoku, panie z wystawy pomagały dzieciom zwrócić uwagę na elementy wystawy, z których można było korzystać w formie zabawy".