Warsztaty
26.03.2017

Powojenne remiksy – warsztaty z samplingu i obróbki dźwięku

Powojenne remiksy
Powojenne remiksy, fot. Flickr

Podczas warsztatów "Powojenne remiksy", korzystając z profesjonalnego oprogramowania, zremiksujemy wybrane przeboje tworzone przez żydowskich twórców.

  • 26 marca (niedziela), godz. 12.00

Tematem warsztatów będą powojenne przeboje, powstałe jako wyraz buntu młodego pokolenia względem tego, co stare, stabilne i znane. Podczas zajęć wykorzystamy tę zaklętą w piosenkach z lat 50., 60., 70. ale i 80. świeżość i bunt. Na warsztat weźmiemy dwa utwory i, korzystając z profesjonalnego oprogramowania Ableton Live+, zremiksujemy je. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać różne techniki samplingu oraz obróbki dźwięku, tak aby nadać dawnym nagraniom nowoczesnego brzmienia.

Warsztaty poprowadzi Kuba Sojka, ambasador marki Ableton w Polsce, nauczyciel ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

Na warsztaty zapraszamy osoby, którym nieobce są programy typu DAW i które mają doświadczenie w zakresie tworzenia muzyki elektronicznej.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie czasowej "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu", zapraszamy do zwiedzania.

 

Patronat nad warsztatami objął portal muzyczny www.soundtraffic.pl