Projekty specjalne
KRZYSZTOF GIERAŁTOWSKI – FOTOGRAFIE
Podczas całego święta będzie można oglądać zdjęcia Krzysztofa Gierałtowskiego z kolekcji Muzeum POLIN. Zaczął on tworzyć swe fotograficzne portrety w latach 60. XX wieku, a jednym z pierwszych był przenikliwy portret Hugo Steinhausa, matematyka i aforysty. Zobaczymy także zdjęcia malarki i poetki Erny Rosenstein oraz reżyserów Erwina Axera i Romana Polańskiego.
Prezentowane fotografie nabyto dzięki dotacji Funduszu Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS.
BUDKA PRZEMIAN
10–11 października, 10.00–20.00, korytarz przed Centrum Informacyjnym
Muzeum POLIN od wielu lat gromadzi nagrania wywiadów ze świadkami historii. Dołącz do nich! Podziel się swoimi historiami, które trafią do kolekcji muzeum dzięki interaktywnemu stanowisku.
Wstęp wolny.
GRAMY NA GĘSIEJ
10 października, 12.00–15.00, zbiórka przy wejściu do muzeum
W miejscu, w którym dziś stoi Muzeum POLIN, przed wojną biegła ulica Gęsia. Jej historię i życie jej dawnych mieszkańców przedstawi gra miejska przygotowana wspólnie z wolontariuszami muzeum.
Obowiązuje rezerwacja miejsc - bezplatne bilety dostępne w internetowym systemie sprzedaży i kasach Muzeum.
MURANÓW_POLIFONIE
11 października, 13.00–14.00, sala projekcyjna
Wykład performatywny przygotowany przez mieszkańców Muranowa i osoby interesujące się dzielnicą o zmianie, jaka zaszła w dzielnicy wraz z pojawieniem się Muzeum POLIN
Więcej informacji pod tym linkiem.
Wstęp wolny.
Mecenas wydarzenia
Sponsorzy
Partner
Patroni medialni
Patron uczty POLIN
Wsparcie wydarzeń edukacyjnych w ramach święta Made in POLIN udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.
Produkcja spektaklu Nesting/Gnieżdżenie
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Produkcja performansu Dokument podróży
Wspólna instytucja kultury