Przeciwdziałanie dyskryminacji w szkole - szkolenie dla nauczycielek i nauczycieli

Muzeum POLIN zaprasza na warsztaty dramowe poświęcone reagowaniu na przejawy antysemityzmu i dyskryminacji wobec mniejszości. Liczba miejsc jest ograniczona.
19-20 października (sobota - niedziela), BRAK MIEJSC
W jaki sposób można reagować, gdy spotykamy się ze stereotypami, uprzedzeniami lub dyskryminacją? Jak określić, czy w szkole dochodzi do dyskryminacji? Jak wesprzeć osoby, które doświadczyły dyskryminacji? Warsztaty pozwolą rozszerzyć wiedzę oraz kompetencje związane z rozpoznawaniem i reagowaniem na przejawy dyskryminacji.
Ramowy program spotkania uwzględnia zagadnienia:
- tożsamości grup mniejszościowych
- stereotypów i uprzedzeń
- identyfikowania przejawów dyskryminacji
- reagowania na dyskryminację
Warsztaty będą prowadzone z użyciem metod dramy oraz z wykorzystaniem zasobów wystawy stałej Muzeum POLIN.
Udział w kursie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność rejestracji. Osoby przesyłające zgłoszenia zobowiązują się do wzięcia udziału w obu dniach szkolenia.
Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa) w terminach:
- 19 października 2019: godz. 10:00-18:00
- 20 października 2019: godz. 9:00-17:00
Muzeum pokrywa koszty programu, poczęstunku podczas szkolenia oraz koszt noclegu osobom spoza Warszawy – zgodnie z regulaminem organizacji wydarzeń [RAGULAMIN]. Nie mamy możliwości zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie.
Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Edukacja antydyskryminacyjna dla przedstawicieli grup zawodowych”, realizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Fundacją Dialog-Pheniben. Program wspierany jest przez Fundację Erinnerung, Verantwortung und Zukunft .