Dyskusja
8.05.2017

Relacja audio: Fundamentalizm - dyskusja z cyklu "Między religiami"

Między religiami, Fundamentalizm
fot. Flickr

Podczas dyskusji z cyklu "Między religiami" zastanowimy się nad narastającym zjawiskiem fundamentalizmu, który jest obecny w życiu religijnym, politycznym i społecznym. Porozmawiamy o tym czy religia sprzyja rozwojowi fundamentalizmu, o tym co jest w świętych księgach i o tym, jaka jest rzeczywistość.

Czy fundamentalizm jest zagrożeniem dla pokoju światowego? Dlaczego fundamentalizm znajduje tak wielu wyznawców i zwolenników? Co świat robi by się fundamentalizm nie rozprzestrzeniał i nie zagarniał kolejnych dziedzin naszego życia? Jaki jest związek fundamentalizmu z terroryzmem?

Gościem Haliny Bortnowskiej, Stanisława Krajewskiego i Andrzeja Saramowicza będzie tym razem prof. Andrzej Rzepliński, sędzia i były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Główną ideą cyklu "Między religiami" jest omawianie współczesnych problemów w odniesieniu do judaizmu, chrześcijaństwa i islamu w ich wzajemnym kontakcie, a także dialogu międzyreligijnego.

 

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia na wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, spotkania
oraz dyskusje organizowane w Muzeum POLIN, zapraszamy do podawania swojego adresu
poczty elektronicznej (po kliknięciu w link poniżej).

TAK, CHCĘ OTRZYMYWAĆ ZAPROSZENIA >>

 

Patronem medialnym cyklu dyskusji "Między religiami" jest czasopismo WIĘŹ.

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe"