Rodzinna Chanuka
Zapraszamy na wydarzenia rodzinne w ramach finisażu wystawy "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". Wspólnie poznamy chanukowe zwyczaje i tradycje poprzez to, co codzienne i bliskie nam wszystkim – kuchnię. W tym roku przygotowaliśmy dla Was grę muzealną, warsztaty kulinarne i działania twórcze. Każdy będzie miał też okazję skosztować pysznych chanukowych pączków, a na zakończenie zaprosimy wszystkich do fotobudki na pamiątkowe zdjęcie.
- 10-11 grudnia 2022 (sobota, niedziela)
- Informacja w języku ukraińskim >>
Nie tylko na wystawie, ale i w pięknie rozświetlonym holu muzeum – tak w tym roku rozwiązywać będziemy kolejne zadania gry muzealno-kulinarnej. Na warsztatach kulinarnych nauczymy się piec tradycyjne latkesy, a w czasie działań twórczych przygotujemy dekoracje dań i przystawek oraz inne chanukowe ozdoby. W sobotę, 10 grudnia, zapraszamy na słodki poczęstunek – każdy, zaraz po wejściu do muzeum, będzie mógł spróbować naszego pączka. A po południu, w weekend 10-11 grudnia, skorzystajcie z okazji i zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej chanukowej fotobudce. Do zobaczenia!
Program
Otwarte działania twórcze w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"
- 10-11 grudnia (sobota-niedziela), godz. 11.00-18.00
- bezpłatnie, bez rezerwacji
Przez cały weekend zapraszamy najmłodszych w wieku 0-10 lat wraz z opiekunami do Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia". Czekać na Was będą stanowiska twórczych działań, przy których wykonacie wymyślne ozdoby i pamiątki chanukowe, zagracie w turniej drejdla.
Muzealno-kulinarna gra w przestrzeni muzeum
- 10 grudnia (sobota), godz. 16.00-19.00, pobierz bezpłatny bilet >>
- 11 grudnia (niedziela), godz. 16.00-19.00, pobierz bezpłatny bilet >>
Zapalcie z nami 8 chanukowych płomyków! Zapraszamy do gry w muzeum po zmroku, gdzie czekać będzie na Was 8 stacji zadaniowych. Po wykonaniu każdego z zadań otrzymacie kolejną świecę, tak aby na koniec zapłonęła cała chanukija. Poszukując świateł chanuki, zawędrujecie między innymi na wystawę "Od kuchni", zajrzycie też do żydowskiego miasteczka sprzed trzystu lat czy sami rozświetlicie fragment sklepienia muzealnego holu. Przy okazji dobrej zabawy poznacie zwyczaje i tradycje kulinarne związane z Chanuką. Na zakończenie na wszystkich graczy czekają nagrody!
Gra przygotowana przez Fundację wspierania edukacji i rozwoju „Innowatorium".
Chanukowe opowieści – dla rodzin z dziećmi
- 10 grudnia (sobota), godz. 11.00-12.00, BRAK MIEJSC
- godz. 14.00-15.00, BRAK MIEJSC
- 11 grudnia (niedziela), godz. 11.00-12.00, BRAK MIEJSC
- godz. 14.00-15.00, BRAK MIEJSC
- zbiórka: hol główny Muzeum POLIN
- wydarzenie dostępne dla osób z aparatami słuchowymi
Zapraszamy na chanukową opowieść, w której przeniesiemy się do pewnego żydowskiego domu, gdzie właśnie obchodzone jest święto światła. Co ciekawego wydarzy się podczas tej chanukowej nocy? Posłuchajcie sami.
Opowiada: Joanna Dubrawska.
Chanukowa fotobudka
- 10-11 grudnia (sobota-niedziela), godz. 15.00-19.00
- hol przy Centrum Informacyjnym Muzeum POLIN
- bezpłatnie, bez rezerwacji
Zapraszamy do wspólnych zdjęć chanukowych i finisażowych.
Rodzinne warsztaty kulinarne w pracowni kulinarnej "U Fani"
- 11 grudnia (niedziela)
- godz. 10.00-12.00 – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami, BRAK MIEJSC
- godz. 13.00-15.00, BRAK MIEJSC
- godz. 16.00-18.00 – zajęcia prowadzone w j. ukraińskim
- rezerwacje miejsc: [email protected]
- godz. 10.00-12.00 – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami, BRAK MIEJSC
- zbiórka: pracownia kulinarna "U Fani"
Latkesy, racuchy i pączki – dania smażone w oleju to chanukowe przysmaki. Nie może ich też zabraknąć w czasie ostatnich dni wystawy "Od kuchni". Podczas rodzinnych warsztatów kulinarnych poznamy tajemnice słodkich, chanukowych potraw i nauczymy się przygotowywać latkesy.
Wystawa z audioprzewodnikiem
- weekend 10-11 grudnia
- wypożyczenie audioprzewodnika w promocyjnej cenie 5 zł
- dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami
Chanuka to także dobra okazja do rodzinnego zwiedzania wystawy ze specjalnym, rodzinnym audioprzewodnikiem. Wyruszcie na wspólną przygodę z Wojciechem Malajkatem. Wypożyczcie w kasach nieduże urządzenia i załóżcie na głowę słuchawki. Po drodze czeka Was wiele niespodzianek i zadań. Usłyszycie opowieści z dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowy toczące się na ulicach dawnych miast i miasteczek. Poznacie historie o wspólnej pracy, przyjaźni, rodzinie, żydowskich świętach i obyczajach.