Koncert
1.10.2022

"Rosz ha-Szana" – koncert przyjazny sensorycznie

Grupa muzyków z instrumentami na wystawie stałej w Muzeum POLIN.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert, podczas którego świętować będziemy nadejście żydowskiego nowego roku 5783!

  • 1 października (sobota)
    • godz. 11.00-12.00, BRAK MIEJSC
    • godz. 14.00-15.00, BRAK MIEJSC
  • wstęp bezpłatny, Audytorium, stacjonarne
  • koncert przeznaczony wyłącznie dla dzieci w spektrum autyzmu i nadwrażliwością sensoryczną oraz ich rodzin

Rosz ha-Szana to w żydowskim kalendarzu święto nowego roku. Jest to czas spokoju i refleksji: okazja, by przyjrzeć się temu, co już za nami, pomyśleć o popełnionych błędach, postanowić coś w sobie zmienić lub zacząć od nowa. Nadejście święta zapowiada dźwięk szofaru – jednego z najstarszych instrumentów na świecie: wykonanego z baraniego rogi pradziadka współczesnej trąbki. Dlatego święto Rosz ha-Szana nazywa się świętem trąbek.

Koncerty przyjazne sensorycznie to cykl wydarzeń muzycznych przygotowanych przez Muzeum POLIN dla dużych i małych dorosłych. Na koncerty zapraszamy wszystkich, którzy czerpią radość z muzyki, a jednocześnie nie lubią dużego hałasu lub mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu. Koncert dostosowany jest do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl