Film

08.06.2014 16:00

„Rozmowy”, reż. Eliane Esther Bots, 2014

Zapraszamy na projekcję filmu „Rozmowy” (2014) w reż. Eliane Esther Bots. Autorka opowie o kulisach filmu powstałego na bazie kolekcji osobistych przedmiotów babci artystki. Będzie to pierwsze wydarzenie w ramach rezydencji artystycznej Eliane w Muzeum Historii Żydów Polskich (7–27 czerwca 2014).

Punktem wyjścia rezydencji holenderskiej artystki są osobiste przedmioty, pamiątki, fotografie lub listy, czyli wszystkie obiekty, którym nadajemy znaczenie sentymentalne. Artystka zaprasza warszawiaków do przyniesienia tych artefaktów do Muzeum i do podzielenia się ich znaczeniem.

Podczas trzygodzinnych warsztatów rodzinne historie związane z miastem i jego żydowskim dziedzictwem materializować się będą poprzez rozmowę, wspominanie, rysowanie i w końcu filmowanie.

Eliane Esther Bots w swoim ostatnim filmie „Rozmowy” snuje opowieść o własnej rodzinie poprzez kolekcję przedmiotów swojej babki. W ramach projektu warszawskiego uczestnicy warsztatów będą mieć unikalną możliwość włączenia swoich prywatnych historii do większej narracji związanej z żydowskim dziedzictwem miasta.

>> Więcej informacji na temat rezydencji
 

Działanie „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” realizowane jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

05.06.2014