Seminarium
25.05.2017

Seminarium podsumowujące badania nad życiem i twórczością Braci Hirszenbergów

Seminarium podsumowujące badania nad życiem i twórczością Braci Hirszenbergów
fot. Żydowski Instytut Historyczny

Zapraszamy na jednodniowe seminarium naukowe podsumowujące dotychczasowe badania nad życiem i twórczością Braci Hirszenbergów – malarzy Samuela i Leona oraz architekta i ilustratora Henryka.

  • 25 maja (czwartek), godz. 10.30, wstęp wolny

Seminarium jest organizowane na zakończenie wystawy „Bracia Hirszenbergowie — w poszukiwaniu ziemi obiecanej”, którą od 30 marca br. można zwiedzać w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.

Seminarium będzie podsumowaniem trzyletniego projektu badawczo – wystawienniczego poświęconego twórczości braci Hirszenbergów oraz ich wkładu w rozwój sztuki polskiej i międzynarodowej. Będzie otwartym polem do dyskusji, zostaną postawione pytania o recepcję twórczości Samuela i Henryka w sztuce izraelskiej, jak również o miejsce ich twórczości w kontekście sztuki awangardowej.

Postaramy się odpowiedzieć na pytania czy Samuel Hirszenberg, którego twórczość znamy najlepiej, był malarzem nowoczesnym, co oznacza żydowska sztuka awangardowa i czy udało się artystom zrealizować swoje idee.

Program seminarium do pobrania tutaj.

 

Organizatorem seminarium jest Żydowski Instytut Historyczny

Muzeum POLIN jest patronem honorowym wystawy Bracia Hirszenbergowie w poszukiwaniu ziemi obiecanej