Edukacja
październik - grudzień 2019

Senso-zabawy w muzeum

Dzieci z instrumentami muzycznymi tańczą w przestrzeni Muzeum POLIN. Dookoła kolorowe baloniki i inne wesołe ozdoby
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zajęcia wspierające rozwój małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej odbywają się w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" i innych wybranych przestrzeniach Muzeum POLIN.

Zajęcia multisensoryczne są zajęciami o charakterze:

 • Rozwojowym - wspierają całościowy rozwój dziecka (procesy integracji sensorycznej).
 • Profilaktycznym - zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
 • Edukacyjnym - rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.
 • Zabawowym - dzieci mają możliwość eksplorować i kreować rzeczywistość podczas zabawy swobodnej oraz kierowanej przez prowadzącą. Na zajęciach dzieci bawią się razem z rodzicami. 
 • Nastawionymi na proces, a nie na efekt - na zajęciach najważniejsze jest doświadczanie, eksplorowanie oraz kreowanie rzeczywistości. 

Na zajęciach będziemy: słuchać i śpiewać, masować  i dotykać różnorodnych faktur, ściskać i zgniatać, malować i paćkać się, obserwować i doświadczać, smakować i wąchać,  ruszać się, tańczyć i naśladować, poznawać świat wielozmysłowo. Udział w zajęciach pozwoli Twojemu dziecku rozwijać się maksymalnie w ramach jego możliwości.

 • Termin: spotkania raz w tygodniu w czwartki, w godz. 13.30-14.30 (pierwsze zajęcia 17 października 2019)
 • Miejsce zbiórki: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa
 • Cena: 240 zł (10 zajęć)
 • Czas: cykl 10 spotkań, godz. 13.30-14.30 w czwartki
 • Grupa: maks. 15 opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 1-3
 • Zapisy: ukrolamaciusia@polin.pl

Rezerwacja krok po kroku:

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: ukrolamaciusia@polin.pl. Prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka/ci, wieku, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail (wraz ze zgodą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności portalu www.polin.pl, w celu realizacji zamówienia zajęć w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN.).
 2. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji, na początku października 2019 roku, otrzymają Państwo link do płatności. Na wpłatę oczekujemy do 6 października. Po tym terminie rezerwacja zostanie anulowana a na Państwa miejsce przyjmiemy kolejne osoby z listy rezerwowej.
   


Prowadząca: Aleksandra Charęzińska

Pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala, konsultantka Memoli a także wykładowczyni akademicka. Ma doświadczenie w pracy w poradnictwie, szkolnictwie ogólnodostępnym, integracyjnym i specjalnym. Pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami, z zaburzeniami i deficytami rozwoju, z dziećmi i młodzieżą w normie intelektualnej oraz z dziećmi zdolnymi. Prowadziła diagnozę i terapię integracji sensorycznej a teraz aktualnie –  konsultacje domowe, zwłaszcza dla dzieci do trzeciego roku życia. Jest gorącym zwolennikiem stymulacji sensorycznej wszystkich dzieci zwłaszcza do 3 roku życia. Uwielbiam spotykać się i pracować z innymi ludźmi. Zarówno tymi najmniejszymi, jak i starszymi oraz ich rodzicami. Po urodzeniu córki zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić już teraz, żeby wspierać jej rozwój.

Więcej informacji o prowadzącej na stronie: www.charezinska.pl