Warsztaty
25-27.01.2024

Start! Warsztaty projektowania gier

Pod koniec ferii zapraszamy młodzież od 13 do 18 lat do poznania tajników projektowania escape roomów, gier przestrzennych i tekstowych oraz stworzenia swojego prototypu gry podczas darmowych zajęć w Muzeum POLIN!

  • Zajęcia odbędą się 25-27 stycznia w godz. 10.00-15.00
  • Rekrutacja zakończona

Gry oparte na zagadkach jeszcze nigdy nie miały tak wielkiej i różnorodnej reprezentacji. Od klasycznych gier towarzyskich (mafia!) przez gry książkowe spowite tajemnicą do interaktywnych pokoi zagadek rozsianych w zakamarkach miasta – jest z czego wybierać. W trakcie warsztatów odkryjemy najpopularniejsze struktury tego typu gier i nauczymy się skutecznie je tworzyć. Poznamy również nową grę w Muzeum POLIN – detektywistyczną audiogrę po wystawie stałej. W ramach spotkań stworzymy własne prototypy gier!

Zajęcia poprowadzi Marcin Mitzner – trener STOP, twórca gier i animator. Absolwent Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych i Szkoły Treningu Grupowego. Stworzył ponad 350 gier edukacyjnych i projektów grywalizacji. Współpracował z m.in. Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski, Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom, Federacją Banków Żywności czy Muzeum POLIN. Laureat m.in. nagrody Impuls Kultury w 2020 roku, nagrody Słonecznika Czasu Dzieci w 2021 oraz Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2023.

 

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, ale zachęcamy do udziału osoby z Ukrainy znające podstawy polskiego. Przez cały czas będzie nam towarzyszyć osoba, które wesprze nas w ewentualnych trudnościach językowych.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl