Wydarzenie

14.05.2016 19:00

Stella Nocą – Noc Muzeów w POLIN

fot. Magdalena Starowieyska / Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza uczestników Nocy Muzeów do świata sztuki Franka Stelli – jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku. Jego prace są właśnie prezentowane na wystawie czasowej Frank Stella i synagogi dawnej Polski.

Muzeum rozbłyśnie barwnymi obrazami, które złożą się na abstrakcyjną świetlną instalację inspirowaną twórczością nowojorczyka, którą stworzą uczestnicy Nocy Muzeów podczas warsztatów z Sylwestrem Łuczakiem – artystą multimedialnym zajmującym się filmem, fotografią, projekcjami slajdowymi i wideo.

Tego dnia muzuem jest normalnie czynne do godz. 18, później od 19 zapraszamy na darmowe zwiedzanie.

Najmłodsi szyć będą poduszki-przytulanki ze zwierzętami namalowanymi na sklepieniu synagogi w Gwoźdźcu i przetworzą prace Stelli w to, co podpowie im wyobraźnia.

Muzeum zaprosi także w podróż przez 1000-letnią historię Żydów polskich opowiedzianą na wystawie stałej a po bardziej szczegółową wiedzę do muzealnego Centrum Informacyjnego, które będzie czynne przez całą Noc Muzeów.

Zapraszamy na Noc Muzeów w POLIN 14 maja od godz 19. Ostatnie wejścia na wystawę stałą o godz. 23.30, na wystawę czasową o północy. Warsztaty dla dzieci będą trwać do godz. 23.00

Wydarzenia dostępne są dla osób niepełnosprawnych.

07.05.2016