Warsztaty

rekrutacja zakończona

Stwórz instalację razem z Joanną Rajkowską

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dwudniowe warsztaty dla dorosłych z Joanną Rajkowską, jedną z najciekawszych polskich artystek, autorką słynnej Palmy na rondzie de Gaule'a, czyli „Pozdrowień z Alej Jerozolimskich”, oraz „Dotleniacza” - skweru na Placu Grzybowskim.

 

Uczestnicy warsztatów będą wspólnie z Artystką tworzyć instalację z dymu, zapachu i dźwięku, inspirowaną przeszłością ulicy Zamenhofa. Instalacja zostanie zaprezentowana publiczności na zakończenie szabatu, w czasie festiwalu „Made in POLIN”.

W projekcie “Wymuszając cud” grunt dymi, wywołując nieodparte wrażenie, że gdzieś pod spodem ziemia żarzy się powoli. W powietrzu unosi się delikatny zapach kadzideł, dym snuje się po ziemi, od czasu do czasu rozwiewa go wiatr. “Wymuszając cud” nie komentuje, nie analizuje, nie szuka winnych, nie rozwiązuje problemów. Jest to jeden z tych cichych projektów, który po prostu intensywnie z nami, albo w nas jest. I sprawia, że to niewyrażalne, tępe i bolesne, bezsilne coś, co zazwyczaj lokalizujemy w okolicy mostka, staje się wyrażalne nie przez nas, a przez grunt, na którym stoimy. - mówi Artystka.

To jedyna okazja, żeby stworzyć instalację razem z Joanną Rajkowską. W jaki sposób oddać głos przedwojennej ulicy Zamenhofa? Jak wyrwać kawałek przestrzeni z kontekstu? Co powstanie z setek dymiących kadzideł? Jak powstaje idea instalacji artystycznej? Jak powstaje performens?

Rekrutacja na warsztaty została zakończona.

Termin:

21 października (piątek) 18:00 - 21:00
22 października (sobota) 10:00 - 18:00

Miejsce:

Skwer Willego Bandta (przed budynkiem Muzeum POLIN)
 
 

 

 

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

       
       

Partnerem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

       
       

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

       
       

Patroni medialni

    
 

 

27.07.2016