Koncert
19.11.2016

Chór POLIN w ramach projektu "Sztuka Polska 2.0: Nieprzeciętne Chóry" w Studium Teatralnym

Koncert Chóru POLIN
Koncert Chóru POLIN, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Chór POLIN to społeczny, eksperymentalny chór profesjonalistów i amatorów, młodych, dorosłych i seniorów, przedstawicieli mniejszości mieszkających w Warszawie, działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Oprócz tradycyjnych technik pracy z głosem, chór poszukuje też niestandardowych środków wyrazu: dźwięki, melodie i interpretacje powstają w wyniku indywidualnych i grupowych poszukiwań emisyjnych, rytmicznych i brzmieniowych, pod opieką muzyczną Seana Palmera i Kuby Pałysa.


19 listopada (sobota), godz. 19.30, Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, wstęp wolny

Chór wystąpi z projektem "Zamenhof", przygotowanym przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w partnerstwie z Muzeum POLIN, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to projekt inspirowany dźwiękami i językami przedwojennej muranowskiej ulicy: polskim, jidysz oraz – ze względu na postać samego Zamenhofa – esperanto. W warstwie brzmieniowej chór wykorzysta m.in. techniki beatboxu, body percussion.

Jest to trzeci duży projekt Chóru POLIN. Wcześniej grupa opracowała utwór, który towarzyszył Wielkiemu Otwarciu Wystawy Stałej w Muzeum POLIN, a który wyrastał z legendy o przybyciu do Polski pierwszych Żydów. Drugi projekt – "Dialog" – towarzyszył ogólnopolskiej konferencji "Edukacja o różnorodności" i poprzez tekst oraz muzykę odnosił się do tematu uchodźców w Polsce.

Premiera projektu "Zamenhof" odbyła się 22 października 2016 podczas Festiwalu „Made in POLIN”.

W utworze Chóru POLIN wykorzystano następujące źródła:

Dołącz do Chóru POLIN - zgłoszenia do 5 grudnia 2016 >>


Organizatorem projektu „Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa” jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Partner

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego